Blog

uvex wraca na szosy

uvex wraca na szosy

Firma Uvex jako sponsor dołącza do belgijskiej drużyny Intermarche-Circus-Wanty, a co za tym idzie, wraca do grona ekip UCI WorldTeams.

 

Firma uvex była ostatnio reprezentowana w UCI WorldTour w 2014 r., wyposażając Team Giant-Shimano. Od początku lat 90-tych rodzinna firma z Fürth w Niemczech dostarczała kaski i okulary kolarzom oraz drużynom z najwyższej ligi kolarskiej. Od tego czasu zawodowcy świętowali prawie 700 zwycięstw, w tym 90 zwycięstw w Grand Tours i pomnikach kolarstwa. Młodsze pokolenie odnoszących sukcesy sportowców uvex to Mark Cavendish, John Degenkolb, Tom Dumoulin, Philippe Gilbert, André Greipel, Marcel Kittel i Thibaut Pinot.

 

Po kilku latach nieobecności w najwyższej lidze kolarskich drużyn uvex wraca na szosy i prezentuje kolekcje nowych kasków oraz okularów zaprojektowanych dla i przy współpracy z zawodowymi kolarzami. Efektem tej kooperacji są nowe modele okularów z serii perform oraz kask Rise Pro MIPS, które premierę miały podczas tegorocznego wyścigu Tour de France.

 

Co warte uwagi, w gronie osób pracujących nad nowymi produktami znalazł się legendarny sprinter André Greipel, zwycięzca między innymi kilkunastu etapów na „Wielkich Tourach” oraz 3-krotny mistrz Niemiec, co zagwarantował najwyższą jakość i dostosowanie produktów do potrzeb najbardziej wymagających kolarzy.

 uvex rise pro MIPS

 

Dzięki modelowi Rise Pro MIPS firma uvex wyznacza nowe standardy w zakresie zaawansowanych kasków szosowych. Jest to jedyny kask „Made in Germany” biorący udział w zawodach UCI WorldTour. Pomimo zachowania wyjątkowego standardu jakości, cena kasku jest jedną z najniższych w tej klasie wyścigowej. Rise Pro to model wyposażony w najnowocześniejszy MIPS Air, co zagwarantowało dodatkowe bezpieczeństwo, bez zwiększania całkowitej masy kasku. Nowy model wykonany został w technologii multi-inmould, dzięki czemu cały EPS został schowany pod warstwą poliwęglanu.

 


MIPS Air Node

 

Ten system jest lżejszy niż którykolwiek z naszych wcześniejszych produktów.
Dzięki przepływowi powietrza wewnątrz kasku ma się wrażenie, że w ogóle nie nosi się kasku, a jedynie dodatkową ochronę. MIPS Air został zaprojektowany w celu zmniejszenia sił rotacyjnych na głowie w niektórych przypadkach ukośnego uderzenia.

 

  • - Zastępuje wyposażenie wewnętrzne.
  • - Przesuwana warstwa, w której wewnętrzna część jest połączona z wewnętrzną skorupą za pomocą rzepów. W razie upadku rzepy zrywają się i umożliwiają obrót.
  • - Mniejsza waga, lepsza wentylacja.

Dwa premierowe modele okularów

 

 Pierwszą z nich jest model pace perform. To najlżejsze okulary wyczynowe w naszej ofercie. Zbudowane z soczewki torycznej, w bezramkowej konstrukcji i z ultralekkimi, ale niezwykle bezpiecznie dopasowanymi zausznikami, wykonanymi z kompozytu węglowego. Ich waga to tylko 25 gram, co sprawia, że na twarzy są niemal niewyczuwalne. Dostępne w dwóch rozmiarach oraz na szybach w technologii colorvision® lub variomatic®.

Drugą z premier są okulary pace stage CV. To model o nowoczesnym designie, z dużą, wentylowaną, toryczną szybą wykonaną w technologii colorvision®, co gwarantuje świetne pole widzenia oraz poprawia kontrast w każdych warunkach. 

Dodatkowo odświeżenia kolorystycznego w barwy Teamu Wanty doczekały się dobrze znane modele jak Sportstyle 236, pace one czy Sportstyle 231 2.0.

uvex sportstyle 236 set

uvex pace one 

uvex sportstyle 231 2.0