Blog

Kiedy powinno wymienić się kask?


Kiedy powinno wymienić się kask?W życiu codziennym kaski są często poddawane brutalnemu traktowaniu i narażone na wiele wpływów środowiska. Może to czasami prowadzić do szybszego niż zwykle uszkodzenia i zużycia materiału.


Zasadniczo obowiązuje:


Kaski rowerowe, jeździeckie i narciarskie należy wymienić po wypadku! Dotyczy to również sytuacji, gdy kask nie ma widocznych uszkodzeń. Kaski starsze niż osiem lat i używane maksymalnie przez 5 lat również należy wymienić, niezależnie od tego, jak często i jak intensywnie był używany.


Czego większość ludzi nie wie:


Nawet najlepszy kask i jego elementy mogą zużywać się szybciej niż zwykle. Prawidłowe obchodzenie się z kaskiem i regularna pielęgnacja mają kluczowe znaczenie.


Czy pasek podbródkowy kasku może się rozerwać?


W pewnych warunkach paski podbródkowe mogą się rozerwać. Możliwe przyczyny przedwczesnego zużycia materiału to niewłaściwe czyszczenie środkami zawierającymi rozpuszczalniki oraz nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV, zwłaszcza w połączeniu z kosmetykami, np. kremami do opalania.


Co zrobić, jeśli pasek podbródkowy pęknie?


W żadnym wypadku nie używaj kasku. Jeśli pasek podbródkowy pęknie. Nie próbuj samodzielnie naprawiać paska podbródkowego. Skontaktuj się z nami w celu możliwej naprawy.


Data produkcji


Data produkcji, oznaczona symbolem fabrycznym, znajduje się na etykiecie wewnątrz każdego kasku. Znajdziesz tu również nazwę produktu, typ kasku, rozmiar i wagę.Informacje o użytkowaniu


Dodatkowe informacje są również dostępne w instrukcji dołączonej do każdego kasku. Tutaj znajdziesz wszystkie ważne informacje dotyczące wymiany i przechowywania.