Blog

Jak zmienić soczewki w okularach sportowych?


Jak zmienić soczewki w okularach sportowych?


Soczewki różnych okularów sportowych uvex można z łatwością wymieniać, aby dostosować je do różnych warunków pogodowych. Różne odcienie i różne poziomy ochrony nadają się do każdych warunków pogodowych.Kilka wskazówek dotyczących zmiany soczewek


Standardowy system wymiany szyb


W przypadku konwencjonalnego systemu wymiany soczewek należy przytrzymać okulary pośrodku przy mostku, pociągnąć oprawkę na bok i zwolnić soczewkę. Następnie weź zastępczą soczewkę, dopasuj ją do oprawki i wciśnij na środku.System "Click"


W przypadku okularów z systemem zatrzaskowym naciśnij przycisk po wewnętrznej stronie i zdejmij soczewkę. Ponowne założenie soczewki jest równie proste.

Okulary ochronne


W przypadku okularów z osłoną zwolnij mechanizm blokujący na mostku, otwórz oprawkę, wyjmij soczewkę i włóż nową soczewkę. Następnie zabezpiecz mechanizm blokujący.


Prosty system wkładania


W przypadku okularów sportowych z prostym systemem wkładania zdejmij nosek, wyjmij soczewkę z oprawki i włóż nową soczewkę. Można teraz wcisnąć soczewkę na miejsce pośrodku i ponownie przymocować nosek.