Blog

Jak prawidłowo dopasować kask narciarski?


Jak prawidłowo dopasować kask narciarski?


Aby uniknąć obrażeń i zapewnić maksymalny komfort, kask musi idealnie przylegać do głowy.Kilka wskazówek dotyczących regulacji kasku narciarskiego


Pomiar obwodu głowy


Najpierw należy zmierzyć obwód głowy, aby dobrać odpowiedni rozmiar kasku. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest miarka: zmierz cały obwód głowy na szerokość dwóch palców nad brwiami i nad uszami. Wskazówka: jeśli nie masz miarki, możesz też użyć kawałka sznurka i wtedy zmierzyć linijką.


Rozmiar kasku


Rozmiar „od do” można znaleźć wewnątrz samego kasku: każdy rozmiar kasku uvex jest dostosowany do różnych rozmiarów głowy, takich jak 52–57 cm i 56–61 cm. Alternatywnie możesz zapytać specjalistycznego sprzedawcę o rozmiar kasku.System regulacji wysokości


Niektóre kaski uvex mają zintegrowany system regulacji wysokości, który umożliwia wygodne dopasowanie kasku do uszu.

System regulacji szerokości


System regulacji szerokości umożliwia regulację obwodu kasku i wkładki. Załóż kask i przekręć pokrętło z tyłu głowy tak, aby poczuć pełny ucisk na obwodzie buta. Sam kask nie powinien się już poruszać, gdy lekko potrząsniesz głową przy otwartym pasku podbródkowym.


Komfortowe zamknięcie Monomatic


Kask musi znajdować się na poziomie głowy: nie za nisko na czole i szyi. Zapnij pasek pod brodą za pomocą wygodnego zapięcia uvex monomatic. Jeden palec powinien mieścić się pomiędzy paskiem a brodą.