Blog

Jak przechowywać kask nie tylko rowerowy ale i narciarski?


Jak przechowywać kask?

 

Nie tylko pogoda i pot odbijają się na materiałach kasków podczas jazdy na rowerze, nartach czy konno. Kask może również ulec uszkodzeniu w późniejszym czasie, jeśli będzie przechowywany w bezpośrednim świetle słonecznym lub w wilgotnym środowisku.Kilka wskazówek dotyczących przechowywania


Sprawdzanie stanu


Przed przechowywaniem lub pakowaniem kasku upewnij się, że powierzchnie i wyściółka są czyste i, co ważniejsze, suche – w przeciwnym razie może pojawić się pleśń.


Chłodne, ciemne miejsce


Kask należy przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu, tak aby był chroniony przed działaniem promieni słonecznych. Uwaga: promienie UV mogą mieć negatywny wpływ na właściwości produktu. 


Rozpuszczalniki


Ostrożnie: nie przechowuj kasku w miejscu, w którym mógłby mieć kontakt z rozpuszczalnikami, takimi jak terpentyna lub środki do czyszczenia pędzli. Rozpuszczalniki te mają również negatywny wpływ na właściwości produktu – przede wszystkim na amortyzujący materiał EPS.


Tekstylna torba

Torba tekstylna, taka jak torba na kask uvex, to idealna forma przechowywania. Zapakuj i przechowuj w chłodnym, ciemnym miejscu.