Technologia hybrydowa

Połącznie skorupy hardshell z technologią inmould


Wytrzymała skorupa hardshell na górnej części kasku jest połączona z dolną częścią za pomocą technologii inmould.

Zastosowanie formowanej wtryskowo skorupy hardshell na górnej części kasku pozwala na umieszczenie zaawansowanych kanałów wentylacyjnych pod nią, co znacząco wpływa na komfort termiczny głowy, podczas uprawiania sportu. Dolna część kasku wykonana w technologii inmould gwarantuje niższą wagę oraz odporność na uderzenia.


Kask nadal bezpieczny po upadku?

Kask należy zawsze wymienić natychmiast po upadku lub uderzeniu! Siły uderzenia działające na głowę podczas upadku są pochłaniane przez kask. W przypadku kolejnego uderzenia w to samo miejsce, kask nie może już w 100% spełniać swojej funkcji ochronnej. Należy pamiętać, że w zależności od siły uderzenia i kąta, kask może, a nawet powinien pęknąć, aby utrzymać siłę uderzenia z dala od głowy.

Żywotność

Kask należy wymienić po upływie 3-5 lat od pierwszego użycia, nawet bez upadku. Pot i działanie promieni słonecznych mogą powodować zużycie materiału, a kask może stracić stuprocentowe bezpieczeństwo. Bez użycia maksymalna żywotność wynosi 8 lat w optymalnych warunkach przechowywania. Datę produkcji można znaleźć wewnątrz kasku w postaci zegara lub naklejki.