Technologia hardshell

Hardshell - połączenie dwóch skorup 


Formowana wtryskowo zewnętrzna skorupa i wewnętrzna skorupa EPS tworzą wysoce skuteczną kombinację bezpieczeństwa: odporną na uderzenia zewnętrzną, absorbującą wstrząsy i izolującą wnętrze. Ta złożona konstrukcja umożliwia wbudowanie doskonale rozmieszczonych, zamykanych otworów wentylacyjnych i kanałów oraz posiada wyjątkowy komfort noszenia.

Zalety technologii hardshell:

 

  • Wytrzymałość
  • Wysoka odporność na uderzenia
  • Absorpcja wstrząsów
  • Izolacja przed zimnem

Technologia + 


Technologia + oznacza wysokiej jakości, specjalnie opracowany materiał termoplastyczny.

 

Zewnętrzna skorupa kasku jest lekka, bardzo mocna i odporna na uderzenia

 

Jest to możliwe dzięki najnowocześniejszej technologii cienkościennego formowania wtryskowego uvex.


Kask nadal bezpieczny po upadku?

Kask należy zawsze wymienić natychmiast po upadku lub uderzeniu! Siły uderzenia działające na głowę podczas upadku są pochłaniane przez kask. W przypadku kolejnego uderzenia w to samo miejsce, kask nie może już w 100% spełniać swojej funkcji ochronnej. Należy pamiętać, że w zależności od siły uderzenia i kąta, kask może, a nawet powinien pęknąć, aby utrzymać siłę uderzenia z dala od głowy.

Żywotność

Kask należy wymienić po upływie 3-5 lat od pierwszego użycia, nawet bez upadku. Pot i działanie promieni słonecznych mogą powodować zużycie materiału, a kask może stracić stuprocentowe bezpieczeństwo. Bez użycia maksymalna żywotność wynosi 8 lat w optymalnych warunkach przechowywania. Datę produkcji można znaleźć wewnątrz kasku w postaci zegara lub naklejki.