Historia marki uvex

  Historia rodziny

 

 

 

„Tylko będąc świadomi naszej przeszłości, możemy skutecznie kształtować naszą przyszłość. Z dumą możemy powiedzieć, że uvex to jedna z najważniejszych marek, które pomogły napisać historię branży nie tylko w Niemczech, ale i na całym świecie.”

 

- Rainer Winter

 

 

 

To była długa droga od skromnych początków firmy na przedmieściach Fürth do obecnego statusu dużej międzynarodowej korporacji. Historię uvex charakteryzowały trudne czasy, długie lata wojny i kryzysu gospodarczego, ale także lata dynamicznego rozwoju i inne okresy pełne sukcesów.

 

Często cytowana maksyma „myśl globalnie, działaj lokalnie” była naszą naczelną zasadą i ucieleśniała nasze cele na długo przed pojawieniem się takich słów, jak „globalizacja” i „gracz globalny” jako pojęcia głównego nurtu.


1926 - 2023


1926

 

Początek

 

Philipp M. Winter, urodzony 3 maja 1898 r. w Fürth im Wald, uczęszczał do szkoły średniej Fürth w Bawarii. Po I wojnie światowej rozpoczął karierę jako biznesmen eksportowy, koncentrując się na Portugalii i Hiszpanii.

 

Po założeniu małej firmy dystrybucyjnej w Barcelonie wrócił do Fürth w Bawarii i założył „Optische-Industrie-Anstalt Philipp M. Winter”, który był zakładem zorientowanym na rzemiosło w Fürth/Poppenreuth.

1936

 

Produkty uvex na Olimpiadzie

 

Philipp M. Winter wyposażył wielu sportowców w okulary ochronne podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w 1936 roku.

 

Po pomyślnym sprostaniu wyzwaniom pierwszych lat, lokal wkrótce stał się za mały i firma przeniosła się na Salzstrasse w Fürth, gdzie przez wiele lat pozostawała główna siedziba.


1956

 

Powstaje marka uvex

 

Produkty konsumenckie wymagają wyróżniających się marek i kreatywnego zarządzania marką.

 

Rainer Winter stworzył nazwę marki „uvex”, opartą na skrócie znaku jakości soczewek – Ultra Violet EXluded. Od tego momentu wszystkie produkty sportowe i rekreacyjne były i są sprzedawane pod marką uvex.

2009

 

Marka stulecia

 

uvex otrzymało wyróżnienie „Marka stulecia” za skoncentrowane i konsekwentne zarządzanie marką gogli narciarskich.

Fot. Alexander Hassenstein / Staff / Getty Images

2014

 
Złote medale w Soczi

 

Najbardziej udane Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi dla uvex: 62 medale i 450 sportowców, w tym Kamil Stoch, Felix Neureuther, Marlies Schild, Felix Loch

2014

 

Wielkie urodziny grupy uvex

 

90 lat ochrony ludzi.


Zgodnie z tą filozofią, rodzinna firma z siedzibą w Fürth od 90 lat jest synonimem najlepszej możliwej ochrony sportu, wypoczynku i miejsca pracy.

2018

 

Olimpiada w Pjongczangu

 

Znajdź zwycięzcę — 3 kaski i gogle narciarskie, specjalnie zaprojektowane i noszone przez Creme de la Creme zawodników narciarstwa alpejskiego na Olimpiadzie w Pjongczangu w 2018.

 

277 międzynarodowych sportowców uvex rywalizuje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich i zdobywa 11 złotych, 10 srebrnych i 12 brązowych medali.

2022

 

Ekskluzywna kolekcja dla sportowców uvex na Igrzyskach Olimpijskich w 2022 roku

 

Ekskluzywna kolekcja Pro – składająca się z 5 produktów – została stworzona dla 144 międzynarodowych sportowców uvex. Sportowcy uvex zdobyli łącznie 45 medali – 17 złotych, 17 srebrnych i 11 brązowych – na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

2023

 

uvex wraca na szosy

 

Po kilku latach nieobecności w najwyższej lidze kolarskich drużyn uvex wraca na szosy i prezentuje kolekcje nowych kasków oraz okularów zaprojektowanych dla, i przy współpracy z zawodowymi kolarzami. Efektem tej kooperacji są nowe modele okularów z serii perform oraz kask Rise Pro MIPS, które premierę miały podczas tegorocznego wyścigu Tour de France.


Połączenie jakości i rzemiosła

W naszych zakładach w Fürth, Lederdorn i Obernzell łączymy tradycyjne rzemiosło z najnowocześniejszą technologią, aby wytwarzać produkty najwyższej jakości. W każdym z naszych zakładów pracują wysoko wykwalifikowane zespoły, z pasją przestrzegające naszych standardów jakości.


Nasze trzy lokalizacje w Niemczech to:

 

  1. Fürth: To siedziba naszej firmy, gdzie rodzą się innowacyjne pomysły, prowadzone są badania i rozwijane produkty, a także miejsce produkcji soczewek do gogli narciarskich uvex.

  2. Lederdorn: To miejsce, gdzie procesy produkcyjne są precyzyjnie wdrażane, a produkowane są gogle narciarskie i kaski.

  3. Obernzell: Tutaj odbywa się ostateczna kontrola jakości i zapewnienie jakości, ale również produkcja kasków do wszystkich dziedzin sportu uvex, takich jak sporty zimowe, rowerowe i jeździectwo.

Fürth Hardhöhe: Siedziba uvex sports


Sercem firmy jest nasza siedziba główna w Fürth Hardhöhe, kolebce uvex i lokalizacji od 1926 roku. Oprócz działów zarządzania, zasobów ludzkich i marketingu, tętnią życiem także hale produkcyjne. To tutaj produkowane są nasze innowacyjne okulary ochronne, a także pojedyncze soczewki do naszych gogli narciarskich uvex.

Lederdorn: Produkcja gogli i kasków narciarskich


W dawnej fabryce guzików pracuje około 120 pracowników, zajmujących się nie tylko produkcją, ale także administracją zakładu, który powstał w 1969 roku i od tego czasu zajmuje się produkcją gogli narciarskich uvex. Od 1999 roku w Lederdorn produkowane są także kaski narciarskie, a od 2009 roku produkowane są tu także kaski jeździeckie.

Obernzell: Produkcja kasków rowerowych, jeździeckich i narciarskich


Małe miasteczko Obernzell, siedziba spółki zależnej uvex BSA, znajduje się w dzielnicy Passau w Dolnej Bawarii. Od założenia w 1992 r. firma BSA, zatrudniając 200 pracowników, produkuje kaski rowerowe, jeździeckie i narciarskie uvex. Dyrektorzy zarządzający mocno wierzą w „Made in Germany” i związaną z tym obietnicę jakości, dlatego rozszerza się produkcja w zakładzie w Obernzell.